Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Konserwacja i czyszczenie

Tabletki odkamieniające 36 szt.Jura (70751)

Numer artykułu: 70751

Dostępność: W magazynie

Producent:

Jura

Wysyłka: 1-7 dni

Brak opinii / dodaj swoją opinię

Dostępność: W magazynie

174,00 zł
In stock! Order now!New Condition Ekspresy360.pl
Raty:

Kamień to wielki wróg ekspresów automatycznych, wykorzystujących wodę z kranu do zaparzania kawy. To naturalne, że chcielibyśmy aby ekspres służył nam jak najdłuższej. Natomiast nadmiar kamienia sprawia, że bardzo często musimy oddawać urządzenie do serwisu. Na szczęście w tym celu firma JURA opracowała pastylki odkamieniające. Pozwalają one na przedłużenie czasu eksploatacji ekspresu do kawy poprzez usunięcie kamienia i robią to w zupełnie przyjazny dla urządzenia sposób. 

Szczegóły

Proces osadzania się kamienia

Podczas podgrzewania wody osadza się kamień. Zwężone poprzez kamień przewody nie tylko wydłużają czas podgrzewania, zwiększając przez to zużycie prądu, lecz także mogą doprowadzić do całkowitej awarii urządzenia. Kamień szkodzi jednak nie tylko ekspresowi automatycznemu, lecz wpływa również negatywnie na smak kawy. Chociaż kamień w niewielkich ilościach służy jako ważny nośnik smaku, jego zbyt duża ilość nadaje wodzie pewien posmak i utrudnia – także z powodu wahających się temperatur wody – optymalne rozwinięcie aromatu kawy. Korzystając z tabletek odkamieniających Jura nie tylko poprawiamy smak kawy, dbamy o własne zdrowie, ale i przedłużamy okres eksploatacji ekspresu. Dlatego pamiętanie o odkamieniu urządzenia jest bardzo ważne. 

Tabletki odkamieniające - jak stosować?

Należy pamiętać o odkamienianiu ekspresu średnio po przepuszczeniu przez niego 50 litrów wody. Na jeden proces odkamieniania wrzucamy 3 tabletki do zbiornika na wodę. W zbiorniku na wodę powinno znajdować się 0,6 lira wody.

Zestaw składa się w sumie z 36 tabletek, czyli wystarcza na 12 procesów odkamieniania. Duże, ekonomiczne opakowanie!

 

 

Dane techniczne

W liczbach
Numer artykułu70751

Opinie

Piszesz opinię o: Tabletki odkamieniające 36 szt.Jura (70751)

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Ocena

Mogą cię również zainteresować następujące produkty