Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Kawa ziarnista Jura

Jura to jeden z popularniejszych producentów kaw i ekspresów. Kawy ziarniste tej marki cechują się wyselekcjonowanymi ziarnami najwyższej jakości. Każde z ziaren jest poddawane specjalnym procesom, dzięki czemu można wydobyć z nich pełny smak i aromat. Cały proces przygotowywania kawy odbywa się w sposób naturalny.

3 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

 

Rodzaje kaw

Jura oferuje różne rodzaje kaw. W zależności od swoich upodobań i preferencji każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy coś nawet dla tych, którzy nie tolerują lub nie lubią kofeiny. Kawa bezkofeinowa! Opcja by cieszyć się smakiem bez narażania się na skutki uboczne spożywania zbyt dużej ilości kofeiny. Cafe Crema Blend  to delikatnie palona mieszanka czystych Arabik, o łagodnym smaku. Impressa Blend to kawa na powierzchni której wytwarza się piękna, gładka crema. Natomiast kawa zwana Malabar Monsooned Indie to kawa indyjska, która została przygotowana w specjalny sposób (tzw. monsunowanie). Ziarna są eksponowane na deszcz monsunowy przez okres 5 dni, a potem suszone na wietrze monsunowym przez 7 tygodni.

 

Proces produkcji

Wszystkie mieszanki kaw marki Jura pochodzą z najlepszych światowych plantacji. Każdy etap produkcji kawy odbywa się w sposób naturalny. Ziarna są odpowiednio selekcjowane tak aby uzyskać najlepsze jakościowo mieszanki godne prawdziwych kawowych smakoszy. Ziarna wypalane są metodą tradycyjną pod czujnym okiem doświadczonych specjalistów.


Swiss Water Process

Jura jako jeden z  niewielu producentów kaw, stosuje innowacyjną metodę dekofeinizacji kawy, zwaną Swiss Water Process. Jest to metoda wytrącania z ziaren kawy kofeiny w sposób całkowicie naturalny, pozbawiony związków chemicznych. Zielone ziarna kawy zostają namoczone w gorącej wodzie do czasu, aż kofeina i inne substancje stałe zostaną z nich wypłukane. Ponieważ woda zawiera uwolnione wcześniej substancje stałe kawy, tym razem tylko kofeina jest uwalniana, natomiast substancje smakowe są zachowywane. Proces ten powtarza się do momentu, aż kofeina zostanie całkowicie usunięta. Dzięki temu bezkofeinowa kawa Jura jest nie tylko najwyższej jakości ale także zachowuję bogaty smak i aromat. Każdy kto jest zwolennikiem kawy bezkofeinowej, powinien spróbować kawy Decaffeinato.

Jeżeli zainteresowała cię któraś z kaw marki Jura, ale masz dotyczące niej pytania, służymy pomocą.