Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Kawy ziarniste

Kawa - to jedno słówko nasuwa tak wiele skojarzeń. Siła, moc, aromatyczny poranek, spotkanie z bliskimi, efektywna praca, smak, aromaty i intensywny zapach… Jedno jest pewne, życie bez kawy byłoby o wiele trudniejsze. Dlatego też oferujemy tak wiele rodzajów kaw o różnej mocy i intensywności ziaren, aby każdy mógł znaleźć coś w sam raz dla swojego podniebienia.

26 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

26 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

 

O kawie

Popularność kawy nikogo nie dziwi. W końcu około 70 krajów zajmuje się jej uprawą, zaś rocznie na świecie wypija się ponad 400 miliardów filiżanek kawy. Z ciekawostek, historia kawy, według legend, rozpoczęła się w Etiopii. Od tamtego czasu ziarna poddawane są różnym metodom obróbki, w celu osiągnięcia najlepszego efektu.W naszym sklepie posiadamy kawy ziarniste najwyższej jakości marek takich jak: Jura, Arcaffe, Diemme Caffe, Pellini oraz Johan & Nyström.

 

Najbardziej ceniony towar na świecie

Kawa zaraz po ropie naftowej jest najbardziej cenionym towarem na świecie. Ale czy kogoś to dziwi? Zwłaszcza jeżeli nie wyobraża sobie dnia bez tego trunku. Jednak żeby móc spożywać najlepszą, najbardziej aromatyczną kawę, nie wystarczy nawet najlepszy ekspres. Liczy się uprawa z której została pozyskana kawa, a także sposób wydobywania ziaren i technika z jaką kawa jest palona. Na smak kawy mają wpływ nawet najmniejsze szczegóły.

 

Kawa idealna


Przede wszystkim wysokiej jakości kawa powinna być aromatyczna. Wypalona kawa posiada ponad osiemset olejków eterycznych. W zależności od gatunku, aromaty te mogą być różne - od drzewnych, czekoladowych, orzechowych, winnych po owocowe, zbożowe i kwiatowe.
Kolejnym czynnikiem istotnym czynnikiem jest kwasowość kawy. Kawa całkowicie pozbawiona kwasowości jest nijaka. Kwasowość ta nie powinna być jednak dominująca a delikatnie wyczuwalna.
Gorzkość kawy wynika z naturalnej zawartości kofeiny. Stopień gorzkości kawy będzie zależał od sposobu jej wypalania. Tylko najlepszej jakości kawa będzie posiadała odpowiednio zbilansowany gorzkawy posmak. Smak wysokiej jakości kawy jest intensywny, wyczuwalny w ustach nawet po jej wypiciu. Dobra kawa powinna być gęsta i ciężka.
 

Jeżeli chcesz spróbować właśnie takiej kawy, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu? Nie wiesz którą kawe wybrać? Nasi eksperci służą pomocą. Skontaktuj się  z nami! :)