Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Jura

Kawa Ziarnista JURA cafe Malabar Monsooned Indie Jura (68011)

Numer artykułu: 68011

Dostępność: W magazynie

Producent:

Jura

Wysyłka: 1-7 dni

Brak opinii / dodaj swoją opinię

Dostępność: W magazynie

29,90 zł
In stock! Order now!New Condition Ekspresy360.pl
Raty:

Malabar Monsooned Indie - Pure Origin


Kawa Malabar Monsooned to stuprocentowa arabika, której ziarna pochodzą wyłącznie z Indii. Plantacje usytuowane są w prowincji Karnataka, a także w Tellichery i Malabar w prowincji Kerala. Kilka plantacji znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, w Nilgeris, w południowo-wschodnim Tamil Nadu. Co dla tej kawy charakterystyczne, nie wypala się jej od razu po zbiorach, a poddaje procesowi zwanemu monsunowaniem. Oznacza to, że ziarna po zbiorach są eksponowane na deszcz monsunowy na okres pięciu dni. W ten sposób zwiększa się ich wilgotność. Kolejnym krokiem zaś jest ich suszenie przez 7 tygodni na monsunowym wietrze.


 


Szczegóły

Kawa Ziarnista JURA cafe Malabar Monsooned Indie Jura

Malabar Monsooned Indie to kawa, której ziarna są poddawane procesowi monsunowania, które to z kolei nadaje kawie niepowtarzalny smak. Można określić go jako delikatnie pikantny, silnie cielisty o pełnym smaku. Kwasowość kawy jest bardzo niska. Jest to idealna kawa dla delikatnego żołądka.

 

Monsunowanie - o co w tym chodzi? 

Proces monsunowania ma za zadanie przygotować ziarna kawy do wypalania i nadać jej niepowtarzalny smak i charakterystyczny aromat, w którym wyczuwalny jest aromat monsunowego wiatru. Arabika z Indii poddawana temu procesowi smakuje wyśmienicie i z pewnością różni się od kaw, które nie są mu poddawane. Monsunowanie polega na eksponowaniu na deszcz monsunowy świeżo zebranych ziaren kawy na pięć dni, a następnie przez siedem tygodniu suszenie ich na monsunowym wietrze. Dzięki temu procesowi napój sporządzony z takich ziaren może przywoływać odległe krainy i wspomnienia, a na pewno smakuje znacznie lepiej niż standardowa kawa.

 

Plantacje Malabar Monsooned Indie

Plantacje kawy Malabar Monsooned Indie znajdują się w prowincji Karnataka, a także w Tellichery i Malabar w prowincji Kerala. Kilka plantacji znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, w Nilgeris, w południowo-wschodnim Tamil Nadu. Dlatego kawa Malabar Monsooned Indie posiada ekscytujący aromat indyjskich krajobrazów. Delektując się nią można mentalnie przenieść się w tamte strony i poczuć magiczny, indyjski klimat monsunowych wiatrów. Z bardzo niską kwasowością, kawa ta doskonale nadaje się na espresso, kawę czarną lub białą.

 

 

 

Dane techniczne

W liczbach
Numer artykułu68011

Opinie

Piszesz opinię o: Kawa Ziarnista JURA cafe Malabar Monsooned Indie Jura (68011)

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Ocena

Mogą cię również zainteresować następujące produkty