Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Johan & Nystrom

Kawa ziarnista Johan & Nyström - Monsoon Malabar 500g

Numer artykułu: monsoon

Dostępność: Brak w magazynie

Producent:

Johan & Nyström

Wysyłka: 24h

Brak opinii / dodaj swoją opinię

Dostępność: Brak w magazynie

53,10 zł

300 lat temu po morzach pływały jeszcze drewniane statki, przewożąc ziarna cennej kawy pomiędzy Indiami, a Europą. Taka kawa smakowała wtedy zupełnie inaczej niż ta, którą możemy dziś odnaleźć na półkach w markecie. Jednak firma Johan & Nystrom postanowiła przywrócić smak sprzed 300 lat w choć jednym ze swoich rodzajów kaw. Ziarna kawy Monsoon Malabar pochodzą z indyjskich upraw, przy czym są one poddawane działaniu ciepłego monsunowego wiatru nawet do trzech miesięcy przed ich wypalaniem. W tym czasie wilgotne ziarna pęcznieją i nabierają żółtej barwy. To kawa, w której produkcję wkłada się całe serce. Poczuj jak smakuje ciepły, monsunowy wiatr!

Szczegóły

Kawa ziarnista Johan & Nyström - Monsoon Malabar

Monsoon Malabar...jak sama nazwa mówi jest znacznie powiązana z działaniem monsunowego wiatru. Ziarna zaraz po zbiorach są wystawiane na jego działanie, dzięki czemu pęcznieją, stając się duże, kruche i jasnożółte, co z kolei skutkuje tym, że dana kawa smakuje jak niemal 300 lat temu! Unikalność to słowo klucz. Dla wszystkich spragnionych doznań smakowych, przywołujących dalekie wspomnienia i zamierzchłe historie to kawa idealna.

Johan & Nystrom - słowo o producencie

Producentem niezwykłej kawy Monsoon Malabar jest Johan & Nystrom. Trzeba przyznać,  że niewielu współczesnych producentów dba o to, by każde opakowanie kawy było jak najwyżej jakości. Ziarna arabiki do kawy Monsoon Malabar nie tylko pochodzą z najlepszych upraw, ale i są poddawane kilkumiesięcznemu działaniu monsunowego wiatru, a także trafiają do niewielkich palarni, w których są ręcznie wypalane. Zarówno ta jak i inne kawy pochodzące od danego producenta charakteryzują się nie tylko oryginalnością smaku, ale i opakowania, które przedstawiają pomysłowe i barwne ilustracje. Każde opakowanie kawy Johan & Nystrom jest niczym dzieło sztuki. A sama kawa? No cóż, to istne arcydzieło!

100% Arabika

Dojrzały i mocny smak i posmak pełen aromatów, przywołujący piwniczną whisky...to właśnie ona Monsoon Malabar, pochodząca z indyjskich upraw i wypalana w najlepszych szwedzkich palarniach kawa. Dzięki specjalnej obróbce nie sposób ją pomylić z żadną inną kawą. Kawa produkowana jest wyłącznie z ziaren 100% Arabiki. Dzięki temu posiada niską zawartość kofeiny. Monsoon Malabar idealnie smakuje podawana w formie espresso, ale jak najbardziej można ją również łączyć z mlekiem.

CECHY:

  • Region: Malabarkusten, na północ od Cochin, w tym miejscu kawa jest przetwarzana.
  • Proces: Dojrzałe jagody są suszone w swojej powłoce, a następnie klasyfikowane. Ziarna klasy A suszy się na betonowej wentylowanej podłodze, w warstwach do 10 - 15 cm. Po osuszeniu ziarna są zbierane i pozostawione do dojrzewania na wietrze monsunowym.
  • Przeznaczenie: Ekspresy przelewowe, espresso, kawiarka, frenchpress.

 

 

 

 

Dane techniczne

Informacje Dodatkowe
Opakowanie500 g
Arabica / Robusta100% Arabica
Stopień palenia ziarenŚredni
PrzeznaczenieEspresso

Opinie

Piszesz opinię o: Kawa ziarnista Johan & Nyström - Monsoon Malabar 500g

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Ocena