Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Johan & Nystrom

Kawa ziarnista Johan & Nyström - Espresso Fairtrade 500g

Numer artykułu: espresso-fairtrade

Dostępność: Brak w magazynie

Producent:

Johan & Nyström

Wysyłka: 24h

Brak opinii / dodaj swoją opinię

Dostępność: Brak w magazynie

74,89 zł

Kawa Espresso Fairtrade to mieszanka ziaren arabiki, pochodzącej z Etiopii i Indonezji, która daje pełny smak z delikatną nutą słodkich owoców i czekolady. Ale smak to jeszcze nie wszystko w tej kawie. Jak sama nazwa - Fairtrade - mówi, kawa propaguje ideę sprawiedliwe handlu, także jej przygotowywanie już od samego początku odbywa się zgodnie z etyką. Zaś bardzo duża część środków ze sprzedaży tej kawy trafia bezpośrednio do plantatora.

Szczegóły

Kawa ziarnista Johan & Nyström - Espresso Fairtrade 500g

Ziarna kawy Espresso Fairtrade pochodzą od spółdzielni, które są certyfikowane przez organizację FTO (Fairtrade). Sadzonki są całkowicie ekologiczne. Z kolei plantatorzy kawy uzyskują uczciwe wynagrodzenie za dostarczane przez nich ziarna, co  tym samym jest ogromnym wsparciem dla tworzenia długoterminowych, zrównoważonych plantacji. Espresso FTO swój niepowtarzalny smak zawdzięcza delikatnym nutom słodyczy i owoców, łączących się z idealnym, czekoladowym posmakiem. Smakuje rewelacyjnie zarówno podana jako czarna, bądź po połączeniu z mlekiem.

Fairtrade - Sprawiedliwy Handel

Znaczek Fairtrade, którym została oznaczona dana kawa, mówi nam o tym, że jej producent - Johan & Nyström propaguje ideę sprawiedliwego handlu w słabo rozwiniętych gospodarczo i ekonomicznie krajach. Dzięki temu spora część dochodów z kawy Espresso Fairtrade trafia do mieszkańców krajów, z których pochodzą plantacje kawy. Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, istnieje spora przepaść między zarobkami w krajach rozwiniętych i słabo rozwiniętych, Johan & Nyström robi wszystko, żeby te różnice zminimalizować. Kupując daną kawę zapewniasz sobie chwile błogiej przyjemności, a pracownikom plantacji godne wynagrodzenie za ich pracę przy uprawie i zbiorach kawy.

Kilka słów o Johan & Nystrom

Johan & Nystrom to szwedzki producent kawy Espresso Fairtrade. Nie tylko  przykłada on dużą wagę do tego, by każde opakowanie kawy było jak najwyżej jakości, ale także jest zaangażowany w  szerzenie idei sprawiedliwego handlu, dbając o uczciwe wynagrodzenie i warunki pracy dla dostawców ziaren kawy. Espresso Fairtrade jest produkowana ręcznie. Oprócz oryginalnego smaku charakteryzuje się ciekawym opakowaniem, podobnie jak inne kawy tego producenta. Każde opakowanie kawy Johan & Nystrom jest niczym dzieło sztuki. A sama kawa? To istne arcydzieło! Spróbuj kawa Espresso Fairtrade (FTO) i przekonaj się sam!

CECHY:

  • Typ: W ziarnach
  • Najlepsze cechy: certyfikowana, zbierana ręcznie, palenie tradycyjne bębnowe
  • Stopień palenia: Średni
  • Opakowanie: 500 g
  • Palarnia: Szwecja
  • Skład (Arabica/Robusta): 100% Arabica
  • Certyfikaty: speciality coffee, Fairtrade, Organic
  • Polecana do: Metod ciśnieniowych (ekspres ciśnieniowy, kawiarka) 

Dane techniczne

Informacje Dodatkowe
Opakowanie500 g
Arabica / Robusta100% Arabica
Stopień palenia ziarenŚredni
PrzeznaczenieEspresso

Opinie

Piszesz opinię o: Kawa ziarnista Johan & Nyström - Espresso Fairtrade 500g

Jak oceniasz ten produkt? *

 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Ocena