Jura E6 i E60 to klucz do głębokiego i wyrazistego smaku kawy leżący w sposobie jej przyrządzania. Firma JURA udoskonaliła od podstaw proces parzenia kawy espresso. Z tego też powodu specjały przyrządzane w ekspresie E6 i E60 w pełni dorównują jakości znanej bywalcom kawiarni.

Optymalny proces mielenia

Optymalny proces mielenia zapewnia wielostopniowy młynek AromaG3 – stalowy żarnowy, jego specjalna konstrukcja sprawia, że w młynku zostaje do  60% mniej kawy z poprzedniego mielenia a kawa jest jeszcze bardziej świeża. 
Szybko i jednocześnie niezwykle delikatnie mieli ziarna kawy, zawsze zapewniając ich świeżość i pełny aromat.

Jednostka zaparzająca, dostępna w różnych wersjach, ma pojemność od 5 do maksymalnie 16 gramów i niezmiennie dba o utrzymanie idealnych warunków parzenia. 
Opracowany przez JURA Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (Pulse Extraction Process, P.E.P.®) optymalizuje czas ekstrakcji, przytłaczając – w przypadku ristretto i espresso– gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. 
Proces ten pozwala uwolnić pełnię wszystkich drzemiących w kawie aromatów. 
Osiem poziomów mocy kawy zapewnia najwyższą rozkosz dla podniebienia zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Kolorowy wyświetlacz TFT dzięki któremu sterowanie ekspresem jest bardzo logiczne i intuicyjne od momentu programowania przez ustawianie specjałów kawowych po konserwację.

Ekspresy Jura E6 i E60 – Filtry wody CLARIS SMART

Zastosowanie filtrów jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne. Filtry wody CLARIS SMART gwarantują wodę o doskonałej jakości zapewniającą głębię smaku. Jednocześnie chronią ekspres przed osadami z kamienia i wytrącają z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach.

Dzięki technologii RFID wkłady filtra i automatyczny ekspres są ze sobą połączone radiowo.

 Spieniacz do mleka Fine  to Innowacyjna technologia delikatnej pianki dostarcza specjałom, takim jak kawa cappuccino, delikatną, puszystą piankę mleczną.

 Jakby tego było mało ekspres posiada Program automatycznego czyszczenia wylewki mleka oraz jest kompatybilny ze smartphone’m.