Optymalny proces mielenia zapewnia wielostopniowy młynek AromaG3 – Stalowy żarnowy, jego specjalna konstrukcja sprawia, że w młynku zostaję do 60% mniej kawy z poprzedniego mielenia a kawa jest jeszcze bardziej świeża.  Szybko i jednocześnie niezwykle delikatnie mieli ziarna kawy, zawsze zapewniając ich świeżość i pełny aromat.

Opracowany przez JURA Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (Pulse Extraction Process, P.E.P.®) optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku ristretto i espresso– gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Proces ten pozwala uwolnić pełnię wszystkich drzemiących w kawie aromatów.

Jednostka zaparzająca, dostępna w różnych wersjach, ma pojemność od 5 do maksymalnie 16 gramów i niezmiennie dba o utrzymanie idealnych warunków parzenia. Osiem poziomów mocy kawy zapewnia najwyższą rozkosz dla podniebienia, które może dostosować do indywidualnych upodobań. Kolorowy wyświetlacz TFT dzięki któremu sterowanie ekspresem jest bardzo logiczne i intuicyjne od momentu programowania przez ustawianie specjałów kawowych aż po konserwację.

Inteligentny system „One Touch”

W ekspresach zastosowano 2 wylewki. Podwójna do kaw czarnych z płynną regulacją wysokości od 65 do 111 mm. Do kaw mlecznych z płynną regulacją od 107 do 153 mm idealna do przyrządzania cappuccino czy latte macchiato w wysokiej szklance.

Ekspres posiada system „One Touch” czyli wszystkie specjały kawowe za naciśnięciem jednego przycisku.

 Łatwa obsługa ekspresu od frontu – zbiornik wyjmowany do przodu, może stać bezpośrednio przy szafce, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni na blacie.

Ekspresy Jura – Wysokiej jakości filtry

Zastosowanie filtrów to bardzo proste i bezpieczne rozwiązanie. Filtry wody CLARIS SMART gwarantują wodę o doskonałej jakości zapewniającą a dzięki nim kawa zachowuje swoją pełnię smaku. Jednocześnie chronią one ekspres przed osadami z kamienia i wytrącają z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach.

Dzięki technologii RFID wkłady filtra i automatyczny ekspres są ze sobą połączone radiowo. Należy tutaj także wspomnieć, że ekspresy E8 i E80 posiadają program automatycznego czyszczenia wylewki mleka oraz są kompatybilne z smartphonem’m (po podłączeniu wtyczki Smart Connect).