Darmowa dostawa powyżej 300zł | 60 dni na zwrot

Produkty do konserwacji i czyszczenia

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę, że aby jak najdłużej zachować żywotność określonych produktów, ważne jest ich regularne czyszczenie i konserwacja. To czynności, mogące nie kojarzyć się zbyt dobrze, na szczęście z profesjonalnymi środkami do konserwacji i czyszczenia Jura, zarówno czyszczenie, jak i konserwacja ekspresów wcale nie muszą przysparzać trudności.

18 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

18 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Filtry do wody

Zastanawiasz się czemu mają służyć filtry do wody? Otóż woda w naszych kranach jest chlorowana, co niezbyt dobrze wpływa na smak kawy, pozbawiając ją naturalnego smaku i aromatu. Zastosowanie specjalnych filtrów do wody nie tylko pomoże Ci rozwiązać ten problem, ale i pozytywnie wpłynie na zdrowotne właściwości wody. Filtry Claris zostały opracowane specjalnie do ekspresów JURA i umieszczone w zbiorniku na wodę, powodują neutralny odczyn ph wody. Pozwala to nie tylko cieszyć się pełnym smakiem i aromatem kawy, ale i sprawia, że ekspres nie wymaga co chwilę odkamieniania (filtr usuwa też z wody sporą część kamienia).

 

Środek czyszczący do systemu mlecznego

Przygotowując kawę z mlekiem musimy mieć na uwadze fakt, że w przewodach, przez które przepływa mleko osadzają się resztki mleka oraz tłuszcz. Dlatego ważne jest aby zadbać o odpowiednią higienę systemu mlecznego. Przepłukanie dozownika przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia systemu mlecznego gwarantuje, że zanieczyszczenia zostaną całkowicie usunięte, a przygotowana kawa będzie najwyższej jakości. Regularne czyszczenie systemu mlecznego to także znacznie dłuższa żywotność i trwałość ekspresu. Zwykłe przepłukanie dozownika mleka przy użyciu środka czyszczącego powoduje usunięcie pozostałości oraz tłuszczu z mleka i automatyczny ekspres do kawy jest higienicznie czysty i gotowy do następnego użycia.


Tabletki czyszczące i odkamieniające


Tabletki czyszczące do ekspresów do kawy to najłatwiejszy sposób by utrzymać ekspresy w doskonałym stanie. Program czyszczenia w ekspresach marki Jura odbywa się automatycznie, za naciśnięciem jednego przycisku. Połączenie tego programu z dwufazowymi tabletkami czyszczącymi pozwala usunąć tłuszcz kawowy z jednostki zaparzającej aż po dozownik kawy. Ponadto tabletki tworzą wewnątrz ekspresu specjalną powłokę, która znacznie opóźnia osadzanie się tłuszczu i pozwala dłużej zachować czystość urządzenia. Z kolei tabletki odkamieniające pozwalają w prostu i szybki sposób pozbyć się z urządzenia niechcianego kamienia, który bywa częstą przyczyną awarii.

 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami, a chętnie pomożemy!